NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (74 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Remove
nn: Fjern

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Overview
nn: Oversikt

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Picture
nn: Bilete

en: User
nn: Brukar

en: Error
nn: Feil

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Page
nn: Nettside

en: Never
nn: Aldri

en: Roles
nn: Roller

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Time zone
nn: Tidssone

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Start Date
nn: Startdato

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Other
nn: Andre

en: Role
nn: Rolle

en: Users
nn: Brukarar

en: Close
nn: Lukk

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: Authored on
nn: Skrive

en: Languages
nn: Språk

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Menus
nn: Menyar

en: Default time zone
nn: Standard tidssone

en: Language code
nn: Språkkode

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: - All -
nn: - Alle -

en: Default country
nn: Standard land
