NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (75 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Confirm
ps: تاييد

en: Remove
ps: لركول

en: Language
ps: ژبه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Settings
ps: امستنې

en: Default
ps: تلواله

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: ID
ps: پېژند

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Picture
ps: انځور

en: User
ps: غړی

en: Error
ps: تیروتنه

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Add content
ps: منځپانګه زیاتول

en: Area
ps: ځای

en: Page
ps: پاڼه

en: Never
ps: هيڅکله

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Time zone
ps: مهال سيمه

en: Count
ps: شمیر

en: January
ps: جنوري

en: February
ps: فبروري

en: March
ps: مارچ

en: April
ps: اپریل

en: May
ps: مې

en: June
ps: جون

en: July
ps: جولای

en: August
ps: اګست

en: September
ps: سپتمبر

en: October
ps: اکتوبر

en: November
ps: نوومبر

en: December
ps: دسمبر

en: Other
ps: نور

en: Role
ps: ونډه

en: Users
ps: غړي

en: Close
ps: تړل

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Add user
ps: غړی زیاتول

en: Key
ps: کيلی

en: Activity
ps: چارندتیا

en: author
ps: ليكوال

en: Select
ps: غوره

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Space
ps: تشه

en: Bundle
ps: بنډل

en: - All -
ps: - ټول -
