NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (152 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Add space
sv: Lägg till mellanslag

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Remove
sv: Ta bort

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Project
sv: Projekt

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Content Types
sv: Innehållstyper

en: Total
sv: Totalt

en: Unknown
sv: Okänd

en: Picture
sv: Bild

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Error
sv: Fel

en: Created
sv: Skapad

en: Advanced Settings
sv: Utökade inställningar

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Area
sv: Område

en: Page
sv: Sida

en: Database
sv: Databas

en: Url
sv: URL

en: Never
sv: Aldrig

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Page URL
sv: Sid URL

en: Time zone
sv: Tidszon

en: Count
sv: Antal

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Last update
sv: Senaste uppdatering

en: Authored by
sv: Författad av

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Desc
sv: Fallande

en: January
sv: januari

en: February
sv: februari

en: March
sv: mars

en: April
sv: april

en: May
sv: maj

en: June
sv: juni

en: July
sv: juli

en: August
sv: augusti

en: September
sv: september

en: October
sv: oktober

en: November
sv: november

en: December
sv: december

en: Other
sv: Övriga

en: Role
sv: Roll

en: Goal
sv: Mål

en: Counter
sv: Räknare

en: Users
sv: Användare

en: Clone
sv: Klona

en: Close
sv: Stäng

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Add user
sv: Lägg till användare

en: Authored on
sv: Författad

en: Browse
sv: Bläddra

en: Key
sv: Nyckel

en: Languages
sv: Språk

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: author
sv: författare

en: First day of week
sv: Första dagen i veckan

en: No statistics available.
sv: Ingen statistik tillgänglig.

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Visit
sv: Besök

en: Website
sv: Webbplats

en: All content types
sv: Alla innehållstyper

en: Filter by status
sv: Filtrera efter status

en: Changed
sv: Ändrad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Translations
sv: Översättningar

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Hits
sv: Träffar

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Select
sv: Välj

en: Edit user
sv: Redigera användare

en: Menus
sv: Menyer

en: Default time zone
sv: Förvald tidszon

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Language code
sv: Språkkod

en: Type:
sv: Typ:

en: Space
sv: Blanksteg

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Check for updates
sv: Sök efter uppdateringar

en: not set
sv: ej satt

en: Metric
sv: Metriskt

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Variants
sv: Varianter

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: + Add
sv: Lägg till +

en: - All -
sv: - Alla -

en: Visits
sv: Besök

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Show more
sv: Visa fler

en: Regional settings
sv: Lokala inställningar

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Cancel account
sv: Ta bort konto

en: Default country
sv: Förvalt land

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Add existing users
sv: Lägg till befintlig användare

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: Include destination
sv: Inkludera mål

en: The node language code.
sv: Språkkoden för noden.

en: Users may set their own time zone
sv: Användare kan ställa in sin egen tidszon

en: Areas
sv: Områden

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll

en: Add a new @entity_type.
sv: Lägg till en ny @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
sv: Det finns ingen @entity_type än. @add_link
