NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (77 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Add space
ug: بوشلۇق قوشۇش

en: Status
ug: ھالەت

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Type
ug: تىپى

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Password
ug: پارول

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: All
ug: ھەممە

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: ,
ug: ،

en: Thumbnail
ug: كىچىك كۆرۈنۈش

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرېل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: July
ug: ئىيۇل

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سېنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دېكابىر

en: Other
ug: باشقا

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Close
ug: يېپىش

en: Title:
ug: تېما:

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Add user
ug: ئەزا قوشۇش

en: Browse
ug: كۆرۈش

en: Languages
ug: تىل

en: Workflow
ug: ئىش تەرتىپى

en: No results found.
ug: نەتىجە چىقمىدى.

en: First day of week
ug: ھەپتىنىڭ باشلىنىدىغان كۈنى

en: Blocked
ug: توسۇش

en: Website
ug: تور بەت

en: Hits
ug: كۆرۈش قېتىم سانى

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Default time zone
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى

en: Manage fields
ug: field نى تەڭشەش

en: Language code
ug: تىل كودى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Regional settings
ug: دۆلەت-رايوننى تاللاش

en: Default country
ug: سۈكۈت دۆلەت ۋە رايون

en: Manage display
ug: كۆرسىتىش ئۇسۇلى
