Nodeify (3.0.0-beta2) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Other
eu: Bestea

en: Messages
eu: Mezuak

en: About
eu: (r)i buruz
