Node.js integration (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Host
fa: میزبان

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Port
fa: درگاه

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Notification settings
fa: تنظیمات اطلاع‌رسانی
