Node Order (2.0.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Published
tr: Yayında

en: Order
tr: Sıralama

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: types
tr: tipler

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: There is no @label yet.
tr: Henüz @label yok.

en: Allows user to change the order of nodes associated taxonomy terms.
tr: Kullanıcıya sınıflandırma terimleriyle alakalı düğümlerin sıralamasını değiştirmeleri için izin verir.

en: Administer nodeorder
tr: Yönetici düğüm sırası
