Node Ownership (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Approve
de: Bestätigen

en: Created
de: Erstellt

en: Other
de: Weitere

en: Approved
de: Bestätigt

en: Pending
de: Ausstehend

en: Declined
de: Abgelehnt

en: Changed
de: Geändert

en: Contact Email
de: Kontakt-Email

en: Decline
de: Ablehnen

en: Approve link
de: Link bestätigen.

en: Claims
de: Übernahme-Anträge

en: Are you sure you want to decline this claim
de: Möchten Sie diesen Anspruch wirklich ablehnen?

en: Are you sure you want to approve this claim
de: Möchten Sie diesen Anspruch wirklich bestätigen?
