Node view count (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: view
id: tampilan

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Never
id: Tidak pernah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Node count
id: Jumlah node

en: User roles
id: Peran pengguna

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
