Content type and batch example (8.x-1.0) - en to bg translation catalogue (5 entries)

en: Operations
bg: Действия

en: Date
bg: Дата

en: Update status
bg: Статус обновяване

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Note
bg: Бележка
