Content type and batch example (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Date
cs: Datum

en: Update status
cs: Status aktualizace

en: Custom
cs: Vlastní

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args
