Content type and batch example (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Date
de: Datum

en: Update status
de: Aktualisierungsstatus

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Note
de: Hinweis

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
de: Während der Verarbeitung von @operation ist ein Fehler aufgetreten mit den Argumenten: @args
