Content type and batch example (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Date
hr: Datum

en: Update status
hr: Status ažuriranja

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args
