Content type and batch example (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Date
pt: Data

en: Update status
pt: Estado das atualizações

en: Custom
pt: Personalizado

en: Note
pt: Nota

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro durante o processamento de @operation com os argumentos: @args
