Notice Killer (2.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: File
fr: Fichier

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: User
fr: Utilisateur

en: Never
fr: Jamais

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Location
fr: Emplacement

en: Severity
fr: Importance

en: Count
fr: Décompte

en: 1 day
fr: 1 jour

en: 1 year
fr: 1 an

en: Line
fr: Ligne

en: Details
fr: Détails

en: Referrer
fr: Référent

en: Function
fr: Fonction

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: 2 weeks
fr: 2 semaines

en: First seen
fr: Première occurence

en: Last seen
fr: Dernière visite

en: View URL
fr: URL de la vue

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
fr: Les données du journal sont corrompues et ne peuvent pas être dé-sérialisées : @message
