Notice Killer (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Overview
id: Sekilas

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Settings
id: Pengaturan

en: 1 hour
id: 1 jam

en: User
id: Pengguna

en: Never
id: Tidak pernah

en: Hostname
id: Nama host

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Count
id: Jumlah

en: 1 day
id: 1 hari

en: Line
id: Baris

en: Details
id: Rincian

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: Function
id: Fungsi

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Last seen
id: Terakhir dilihat

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
id: Data log rusak dan tidak dapat diserialisasi: @message
