Notification Message (2.0.0-rc1) - en to dz translation catalogue (9 entries)

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: Delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Edit
dz: ཞུན་དག་འབད་

en: Message
dz: འཕྲིན་དོན།

en: View
dz: སྟོན་

en: Authored by
dz: རྩོམ་མི།

en: Authored on
dz: ནམ་རྩམ་ཡོདཔ།
