Notification Message (2.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Display mode
fr: Mode d'affichage

en: Data type
fr: Type de données

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Other
fr: Autre

en: Notification messages
fr: Messages d'alerte

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Are you sure you want to delete %label?
fr: Êtes-vous certain de vouloir supprimer %label ?

en: Changed
fr: Modifié

en: Add type
fr: Ajouter un type

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Notification Message
fr: Message de Notification

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: - All -
fr: - Tout -

en: Button Text
fr: Texte du bouton

en: The time that the node was last edited.
fr: La date à laquelle le nœud a été modifié pour la dernière fois.
