Notification Message (2.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Display mode
pt: Modo de exibição

en: Data type
pt: Tipo de dado

en: Conditions
pt: Condições

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Other
pt: Outros

en: Notification messages
pt: Mensagens de notificação

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Are you sure you want to delete %label?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %label?

en: Changed
pt: Alterado

en: Add type
pt: Adicionar tipo

en: Identifier
pt: Identificador

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: - All -
pt: - Todos -

en: Display Mode
pt: Modo de Apresentação

en: The time that the node was last edited.
pt: A hora em que node foi editado pela última vez.
