Notification Message (8.x-1.0-rc2) - en to am translation catalogue (10 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Message
am: መልእክት

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ
