Notification Message (8.x-1.0-rc2) - en to bg translation catalogue (13 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Edit
bg: Редактирай

en: Message
bg: Съобщение

en: - None -
bg: - Не -

en: Label
bg: Заглавие

en: View
bg: Прегледай

en: Authored by
bg: Написано от

en: Other
bg: Други

en: Authored on
bg: Написано на

en: Add type
bg: Добави тип
