Notification Message (8.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Display mode
it: Modalità di visualizzazione

en: Data type
it: Tipo di dato

en: Conditions
it: Condizioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Other
it: Altro

en: Authored on
it: Creato il

en: Are you sure you want to delete %label?
it: Vuoi davvero eliminare %label?

en: Changed
it: Modificato

en: Add type
it: Aggiungi tipo

en: Global
it: Globale

en: Identifier
it: Identificativo

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: - All -
it: - Tutto -

en: The time that the node was last edited.
it: Data e ora in cui il nodo è stato modificato l'ultima volta.
