Notification Message (8.x-1.0-rc4) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Data type
hi: आंकड़ा प्रारूप

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Other
hi: अन्य

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Are you sure you want to delete %label?
hi: क्या आप वाकई %label हटाना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Identifier
hi: पहचान

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: - All -
hi: -सभी-
