Notification Message (8.x-1.0-rc4) - en to sl translation catalogue (10 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Type
sl: Tip

en: Description
sl: Opis

en: Edit
sl: Uredi

en: Message
sl: Sporočilo

en: Label
sl: Oznaka

en: View
sl: Prikaži

en: Authored by
sl: Avtor

en: Authored on
sl: Ustvarjeno dne
