Notification Message (8.x-1.0-rc8) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Type
mg: Karazana

en: Description
mg: Andinindininy

en: - None -
mg: - Tsy misy -
