Notification System (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Audience
nl: Doelgroep

en: Read more
nl: Lees meer

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: View
nl: Weergeven

en: Format
nl: Opmaak

en: Mail
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Users
nl: Gebruikers

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Immediately
nl: Onmiddellijk

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: Language code
nl: Taalcode

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Loading
nl: Laden

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Notification
nl: Melding

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Lowest
nl: Laagste

en: Highest
nl: Hoogste

en: Add notification
nl: Melding toevoegen

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
