Notification System (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Objet

en: Audience
fr: Auditoire

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Priority
fr: Priorité

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: High
fr: Haute

en: Low
fr: Faible

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Mail
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Example
fr: Exemple

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Immediately
fr: Immédiatement

en: Changed
fr: Modifié

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: Machine name
fr: Nom système

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Created on
fr: Créé le

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
