Notification System (2.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Audience
id: Pemirsa

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Enable
id: Aktifkan

en: Priority
id: Prioritas

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: View
id: Lihat

en: Mail
id: Email

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Example
id: Contoh

en: Users
id: Pengguna

en: Provider
id: Penyedia

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Loading...
id: Memuat...

en: Sticky
id: Menempel

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Loading
id: Memuat

en: Machine name
id: Nama mesin
