Notification System (2.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Audience
it: Pubblico di riferimento

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Enable
it: Abilita

en: Priority
it: Priorità

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Example
it: Esempio

en: Users
it: Utenti

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Notifications
it: Notifiche

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Mapping
it: Mappatura

en: Loading
it: Caricamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Notification
it: Notifica

en: Created on
it: Creato il
