Notification System (2.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Audience
pt: Público

en: Read more
pt: Ler mais

en: Enable
pt: Ativar

en: Priority
pt: Prioridade

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Link
pt: Ligação

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: High
pt: Alta

en: Low
pt: Baixa

en: View
pt: Mostrar

en: Format
pt: Formato

en: Mail
pt: Correio

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Example
pt: Exemplo

en: Users
pt: Utilizadores

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Notifications
pt: Notificações

en: Default language
pt: Idioma predefinido

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Immediately
pt: Imediatamente

en: Changed
pt: Alterado

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Sticky
pt: Em destaque

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Loading
pt: A carregar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Notification
pt: Notificação

en: Created on
pt: Criado em

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Remind me later
pt: Lembrar-me mais tarde

en: Don't ask again
pt: Não perguntar novamente
