Notification System (2.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Audience
ja: 読者

en: Read more
ja: 続きを読む

en: Enable
ja: 有効

en: Priority
ja: 優先度

en: Edit
ja: 編集

en: - None -
ja: - なし -

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Mail
ja: メール

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Example
ja: 例

en: Users
ja: ユーザー

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Notifications
ja: 通知

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Immediately
ja: 即時

en: Changed
ja: 変更済

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Sticky
ja: 固定

en: Language code
ja: 言語コード

en: Mapping
ja: マッピング

en: Loading
ja: 読み込み中

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Notification
ja: 通知

en: Created on
ja: 作成日

en: Allowed users
ja: 許可されたユーザー

en: Display Mode
ja: 表示モード

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
