Notify Manager (1.0.2) - en to fil translation catalogue (15 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: List
fil: Listahan

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Error
fil: Mali

en: Created
fil: Inilikha
