NPR (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (19 entries)

en: Body
eu: Gorputza

en: Type
eu: Mota

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Description
eu: Azalpena

en: Tags
eu: Etiketak

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Help
eu: Laguntza

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Width
eu: Zabalera

en: Blog
eu: Bloga

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Duration
eu: Iraupena

en: Node settings
eu: Nodo ezarpenak

en: Standard
eu: Estandar

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua
