NPR (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Type
it: Tipo

en: Subscribe
it: Registrati

en: Description
it: Descrizione

en: On
it: Acceso

en: Tags
it: Etichette

en: Categories
it: Categorie

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Image settings
it: Impostazioni immagine

en: Teaser
it: Anteprima

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Width
it: Larghezza

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Duration
it: Durata

en: Node settings
it: Impostazioni nodo

en: Caption
it: Didascalia

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Short Title
it: Titolo breve

en: Image Type
it: Tipo di contenuto Immagine

en: Primary
it: Primario

en: The width of the image in pixels.
it: La larghezza dell'immagine in pixel.

en: Large (480×480)
it: Grande (480×480)

en: Thumbnail (100×100)
it: Miniatura (100×100)
