NPR (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Type
ja: タイプ

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Description
ja: 説明

en: On
ja: オン

en: Tags
ja: タグ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Help
ja: ヘルプ

en: Image settings
ja: 画像の設定

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Width
ja: 幅

en: standard
ja: 標準

en: Blog
ja: ブログ

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Duration
ja: 期間

en: Node settings
ja: ノードの設定

en: Caption
ja: キャプション

en: Standard
ja: 標準

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: Copyright
ja: 著作権

en: Vocabulary settings
ja: ボキャブラリーの設定

en: Short Title
ja: 短いタイトル

en: Image Type
ja: イメージタイプ

en: The width of the image in pixels.
ja: 画像の横幅（ピクセル）。

en: Large (480×480)
ja: 大 (480×480)

en: Thumbnail (100×100)
ja: サムネイル (100x100)
