NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Help
bn: সহায়তা

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Blog
bn: ব্লগ
