NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (26 entries)

en: Body
cs: Text

en: Type
cs: Typ

en: Subscribe
cs: Přihlásit

en: Description
cs: Popis

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Categories
cs: Kategorie

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Help
cs: Nápověda

en: Image settings
cs: Nastavení obrázků

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Off
cs: Vypnuto

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Width
cs: Šířka

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Duration
cs: Trvání

en: Node settings
cs: Nastavení uzlu (node)

en: Caption
cs: Popisek

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Image Type
cs: Typ obrázku

en: Primary
cs: Primární

en: The width of the image in pixels.
cs: Šířka obrázku v pixelech.

en: Large (480×480)
cs: Velký (480x480)

en: Thumbnail (100×100)
cs: Náhled (100x100)
