NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Type
hi: प्रकार

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Description
hi: उल्लेख

en: On
hi: चालू

en: Tags
hi: उपनाम

en: Categories
hi: वर्ग

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Help
hi: मदद

en: Image settings
hi: छवि सेटिंग्स

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Off
hi: बंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Width
hi: चौड़ाई

en: standard
hi: मानक

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Duration
hi: अवधि

en: Node settings
hi: नोड सेटिंग्स

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Standard
hi: मानक

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Large (480×480)
hi: बड़ा (480 × 480)

en: Thumbnail (100×100)
hi: थंबनेल (100 × 100)
