NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Body
id: Isi

en: Type
id: Jenis

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Tags
id: Tag

en: Categories
id: Kategori

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Help
id: Bantuan

en: Image settings
id: Pengaturan gambar

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Width
id: Lebar

en: standard
id: standar

en: Provider
id: Penyedia

en: Duration
id: Durasi

en: Node settings
id: Pengaturan node

en: Caption
id: Keterangan

en: Standard
id: Standar

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Large (480×480)
id: Besar (480x480)

en: Thumbnail (100×100)
id: Mini (100x100)
