NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Type
pl: Typ

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Description
pl: Opis

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: Categories
pl: Kategorie

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Help
pl: Pomoc

en: Image settings
pl: Ustawienia obrazów

en: Audio settings
pl: Ustawienia audio

en: Teaser
pl: Skrót

en: Off
pl: Wyłączony

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Width
pl: Szerokość

en: standard
pl: standardowy

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Node settings
pl: Ustawienia węzła

en: Caption
pl: Podpis

en: Standard
pl: Standardowe

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Series
pl: Serie

en: Producer
pl: Producent

en: Primary
pl: Główny

en: The width of the image in pixels.
pl: Szerokość obrazu w pikselach.

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)
