NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Categories
ro: Categorii

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Help
ro: Ajutor

en: Image settings
ro: Setări pentru imagine

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Width
ro: Lățime

en: Provider
ro: Furnizor

en: Duration
ro: Durată

en: Node settings
ro: Setările nodului

en: Caption
ro: Legendă

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: The width of the image in pixels.
ro: Lățimea imaginii în pixeli.

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)
