NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (37 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Subscribe
ru: Подписаться

en: Description
ru: Описание

en: On
ru: Вкл

en: Tags
ru: Теги

en: Categories
ru: Категории

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Help
ru: Справка

en: Image settings
ru: Настройки изображений

en: Program
ru: Программа

en: Audio settings
ru: Настройки Аудио

en: Teaser
ru: Анонс

en: Off
ru: Выкл

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Width
ru: Ширина

en: standard
ru: стандартный

en: Blog
ru: Блог

en: Provider
ru: Поставщик

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Node settings
ru: Настройки материала

en: Caption
ru: Подпись

en: Standard
ru: Стандарт

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Copyright
ru: Авторские права (Copyright)

en: Vocabulary settings
ru: Настройки словаря

en: Image Type
ru: Тип изображения

en: Primary
ru: Первичный

en: Publication Date
ru: Дата публикации

en: Multimedia
ru: Мультимедиа

en: Provider URL
ru: URL источника

en: Primary Image
ru: Основное изображение

en: The width of the image in pixels.
ru: Ширина изображения в пикселях.

en: Large (480×480)
ru: Большой (480×480)

en: Thumbnail (100×100)
ru: Миниатюра (100×100)
