NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Type
tr: Tip

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Description
tr: Açıklama

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: Image settings
tr: Görsel ayarları

en: Teaser
tr: Özet

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Width
tr: Genişlik

en: standard
tr: standart

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Duration
tr: Süre

en: Node settings
tr: Düğüm ayarları

en: Caption
tr: Başlık

en: Standard
tr: Standart

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Primary
tr: Birincil

en: The width of the image in pixels.
tr: Görselin piksel cinsinden genişliği.

en: Large (480×480)
tr: Geniş (480x480)

en: Thumbnail (100×100)
tr: Küçükresim (100x100)
