NPR (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Type
ar: النوع

en: Subscribe
ar: اشتراك

en: Description
ar: الوصف

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Help
ar: المساعدة

en: Image settings
ar: إعدادات الصورة

en: Teaser
ar: موجز

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Width
ar: العرض

en: standard
ar: معيار

en: Blog
ar: المدونة

en: Provider
ar: المزود

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Node settings
ar: اعدادت العقدة

en: Caption
ar: شرح

en: Standard
ar: معياري

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة
