NPR (8.x-1.0) - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: Body
ast: Cuerpu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Categories
ast: Categoríes

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Settings
ast: Preferencies

en: Help
ast: Aida

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Width
ast: Anchu

en: Blog
ast: Blogue

en: Standard
ast: Estándar
