NPR (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Categories
da: Kategorier

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Help
da: Hjælp

en: Image settings
da: Billedindstillinger

en: Audio settings
da: Lydindstillinger

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Date format
da: Datoformat

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Width
da: Bredde

en: Provider
da: Udbyder

en: Duration
da: Varighed

en: Node settings
da: Indstillinger for indholdselement

en: Caption
da: Undertekst

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Primary
da: Primær

en: Publication Date
da: Udgivelsesdato

en: Primary Image
da: Primært billede

en: The width of the image in pixels.
da: Billedets bredde i pixels.

en: Large (480×480)
da: Stor (480×480)
