NPR (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (41 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Type
hu: Típus

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Description
hu: Leírás

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Help
hu: Súgó

en: Image settings
hu: Képek beállításai

en: Program
hu: Műsor

en: Audio settings
hu: Audió beállításai

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Original URL
hu: Eredeti URL

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Width
hu: Szélesség

en: standard
hu: általános

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Duration
hu: Időtartam

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Standard
hu: Általános

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Series
hu: Sorozat

en: Vocabulary settings
hu: Szótár beállításai

en: Short Title
hu: Rövid cím

en: Image Type
hu: Képtípus

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Last Modified
hu: Utoljára módosított

en: Multimedia
hu: Multimédia

en: Primary Image
hu: Elsődleges kép

en: Format: @display
hu: Formátum: @display

en: The width of the image in pixels.
hu: A kép szélessége pixelben megadva.

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

en: Multimedia settings
hu: Multimédia-beállítások
