NPR (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: Tags
nl: Labels

en: Categories
nl: Categorieën

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Image settings
nl: Afbeeldingsinstellingen

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Off
nl: Uit

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Width
nl: Breedte

en: standard
nl: standaard

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Node settings
nl: Node-instellingen

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Standard
nl: Standaard

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Vocabulary settings
nl: Woordenlijst-instellingen

en: Producer
nl: Producent

en: Short Title
nl: Korte titel

en: Image Type
nl: Afbeeldingtype

en: Primary
nl: Primair

en: API Settings
nl: API-instellingen

en: API Test
nl: API-test

en: Provider URL
nl: Provider-URL

en: Primary Image
nl: Hoofdafbeelding

en: Format: @display
nl: Opmaak: @display

en: The width of the image in pixels.
nl: De breedte van de afbeelding in pixels.

en: Large (480×480)
nl: Groot (480×480)

en: Thumbnail (100×100)
nl: Miniatuur (100×100)
