NPR (8.x-1.0) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Body
cy: Corff

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Categories
cy: Categorïau

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Help
cy: Cymorth

en: Image settings
cy: Gosodiadau delwedd

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Width
cy: Lled

en: Subtitle
cy: Is-deitl
