NPR (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Type
fa: نوع

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Help
fa: راهنما

en: Image settings
fa: تنظیمات تصویر

en: Audio settings
fa: تنظیمات صوتی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Width
fa: عرض

en: standard
fa: استاندارد

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Duration
fa: مدت

en: Node settings
fa: تنظیمات گره

en: Caption
fa: عنوان

en: Standard
fa: استاندارد

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Primary
fa: اصلی
